Öne Çıkanlar alaşehir manisa sarıgöl türkiye Alaşehir Belediyesi

Bahçeli'den Arınç'a şok sözler

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Hedefinde Bülent Arınç da vardı. İsim vermedi ama şu sözleri söyledi: Bazıları tıpkı karaçalı gibi araya girmek dedikodu çarkı çevirmek için zannedersiniz özellikle çalışıyorlar. Bir kısım siyasi mevtanın MHP'ye marazı varmış. Bunlar gelsinler de dertlerini külahıma anlatsınlar. Bunların ipiyle suya inilmez. Her defasında akıllarını başlarına almalarını söylüyoruz, ne çare. Bana mısın demiyorlar. Köksüzlüğün pençesindeler, kimliksizliğin esiri olmuşlar.

Son yüzyıl içinde uğranılan fekaletler milletimizin gücünü kıramamıştır. MHP, insanlığa bölücü her sisteme karşıdır. Ankara'da yaptığımız muhteşem toplantımızı görmeyen ne kadar yazar, çizer, medya kuruluşu varsa kalemizi içten yıkmak için pusuya yatmış işbirlikçilerdir. MHP akın akın geliyor. Türk milleti sevdalılarına sahip çıkıyor. Bunlar için milliyetçilik korku, MHP hasımdır. 

Bittiğimizi söylüyorlardı, taban kaymasından bahsediyorlardı. Ne oldu? Ülkücü Türk gençliğini alayını titretti. Anca beraberiz, kanca beraberiz diyenler, kara propagandaya aldırmadan hallaç pamuğu gibi savurdu. Bizim gözümüz gibi sakınacağımız bir gençliğimiz vardır. Bazılarının öylesine çirkin ithamları vardı ki, kepeğe katsanız it yemeyecektir. Bunlar ağızlarının payını da tam olarak almışlardır. MHP günden güne büyüyerek gelece yürümektedir. Mustafa Kemal Atatürk demişti ki, 'Ben Erzurum'dan İzmir'e sağ elimde tabanca sol elimde sehpa öyle geldim.' 

PKK'ya evet diyenler, İmralı canisine hurmet edenler, FETÖçuvalına girenler elbette bize itiraz edeceklerdir. İkiyüzlünün dilinde aldatıcı tat gizlidir. MHP'nin milliyetçiliğine kabullenemeyenlere tavsiyem; önce edep, önce ahlak, önce insanlık öğrenin. Birgün camide namaza gidip ertesi gün kilisede mum yakanlar bizi anlayamaz. 

Vatan savunmasında, millet mücadelesinde ortak zemin birdir. Bu durum Türkiye'de vasat bulmuştur. 

ABD'ye sert tepki

 Camiye saldırı İslam'a savaştır. Bu kanlı saldırıyı IŞİD'in yaptığı dile getirilmiştir. IŞİD'li canilerin sakal bırakması boşunadır, İslam'la ilgileri yoktur. IŞİD'i kuran çevrelerle FETÖ'cüleri kuranlar aynıdır. Her FETÖ'cü IŞİD'li, her IŞİD'li FETÖ'cüdür. Bunların hepsi aynı tornadan çıkmıştır.  Neresinden baksak hezimettir, neresinden tutsak elimizden kalmaktadır. Bunların hepsi terörizmin yeni nesil küresel cinayet yapılanması tarafından tasarlanmış yeni sürüm taşeronlardır. Bugünkü şartlarda IŞİD'in neden olduğu yıkımı konuşan, çare arayan kaç ülke vardır? Nedir onları korkutan, nedir onları acziyete iten sebepler? Nereye kadar bitaraf kalacaklar. IŞİD'li teröristler ABD'nin himaye ve gözetimi altında Rakka'dan güvenle çıkabiliyorlar. Tam bir kepazelik karşımızdadır. Teröristlerin bir bölümünün Suriye'nin farklı noktalarına dağıldığı, bir bölümünün de Türkiye'ye geldiği iddia edilmektedir. Küresel güçler bir yandan PYD, YPG'yi silahlandırırken bir yandan IŞİD ve FETÖ'yü üzerimize kışkırtmaktadır. ABD'nin terör örgütlerinin üzerinden elini çekmesi gerekmektedir. 

Astana Süreci

Soçi zirvesinde üç ülke Suriye'de barışın tesis edilmesi için kararlılıklarını bildirmişlerdir. Astana süreci, Suriye'de barışı sağlamak için kayda değer bir olaydır. Bu anlamlı bir gelişmedir. Ayrıca Suriye'nin egemenliğine halel getirilmeyeceğinin vurgulanması bize göre çok yerindendir. PYD'nin sözü edilen kongreye katılıp katılmayacağı belirsizliği devam ettirmektedir. Türkiye buna karşı, Rusya maalesef bu kararı desteklemektedir. PYD bahsi geçen kongreye katılım sağlarsa Suriye'nin toprak bütünlüğünden bahsetmek anlamını kaybedecektir. Rusya'nın PYD ile arasında mesafe koyması temmenimizdir.

Erdoğan- Trump görüşmesi

Cuma günü ABD Başkanı Trump, sayın Erdoğan'ı telefonla aramıştır. Açılan yaranın deşilmesi kimseye bir fayda sağlamayacaktır. Sayın Erdoğan, telefongörüşmesinin verimli geçtiğini açıklamıştır. Dışişleri Bakanı da artık silah verilmeyeceğini duyurmuştur. Bunun ne kadar gerçekçi olduğunu zaman gösterecektir. PKK'nın Fırat'ın doğusuna çekileceğini söylemiş fos çıkmıştır. Verilen silahların seri numaralarının Türkiye'ye verileceğini söylemiş bu da asılsız çıkmıştır. Sadece ABD değil, IŞİD'e karşı koalisyondaki 20'ye yakın ülkenin YPG'ye silah verdiği kesinleşmiştir.

Reza Zarrab açıklaması

Yargılama hukuki olmaktan çıkmış siyasileşmiştir. Zarrab denilen şarlatan ABDkanunlarına göre suç işlediyse yargılansın, buna kim itiraz edebilir? Bu kirli şahıs bu suçlar için Türkiye'ye iade edilmeli, ABD elindeki belgeleri vermeli, en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. anığı, tanığı, itirafçısı, yargıcı ile Türkiye'yi hedef alan bir komplo senaryosu sahneye konulmuştur. Zarrab denilen şarlatan bir suç işlediyse yargılansın ve hakettiği cezaya çarptırılsın. Yargılanmalı, cezasını çektikten sonra da Türk vatandaşlığından çıkarılmalıdır. 

banner33
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner42