Öne Çıkanlar Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik saruhanlı alaşehir manyetik kart sarıgöl

DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ

7. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali web sitesi ve FilmFreeway üzerinden yapılan 261 başvurudan, şartnameye uyan 132 belgesel film yarışmaya kabul edilerek Türkiye'den Doç. Dr. Nazan Kahraman / Amasya Üniversitesi, Doç. Dr. Lokman Zor / Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İrem Siyahgöz / Yönetmen, Meral Özdemir / Yönetmen, Hayri Çölaşan / Sinema Yazarı, Azerbaycan'dan Atanur Nabiyeva / Yönetmen, Yusuf Quliyev / Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi, Yönetmen, Kırgızistan'dan Doç. Stanbulbek Mambetaliyev / Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden, Öğr. Gör. Mert Yusuf Özlük / Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yönetmen, Özbekistan'dan Doç. Dr. Nazire Kurban Taşpolatova / Özbekistan Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesinden oluşan ön jüri üyelerine gönderilmiştir.

13 Eylül 2022 tarihinde Ön Jüri Üyeleri toplanarak Profesyonel ve Öğrenci Belgesel Yarışmasına katılan toplam 32 filmi finalist olarak belirledi.

Festival Direktörü

Menderes Demir

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu

Finalist Filmler

Profesyonel Belgesel Film Yarışması

A Home on The Volcano -Amil Amal- Azerbaycan

Alaman-Ilgiz-Sherniyaz Tursunbek uulu - Kırgızistan

Direniş Sahara- Sıdal Ergüder-İngiltere

Geride Kalanlar- Hüseyin Özden,Yunus Emre Özdemir -Türkiye

Harran Ekolü: El-Battani-Sedat Benek-Türkiye

Hayat, Yeniden-Murat Toy-Türkiye

Her Şey Dahil-Volkan Üce-Belçika

Leyla Hanım-İlke İşisağ-Türkiye

Müzikli Bir Göç Masalı-Neslihan Semerci-Türkiye

Savaş Çocukları-Sardaana Barabanova-RF.Saka Cumhuriyeti (Yakutistan, Rusya)

Sayakbai and The Beatles / Tynai Ibragimov-Kırgızistan

Shaman Blues -Arsen Bayanov-Kazakistan

Sıcak Yatak-Doğuş Algün-Türkiye

Tundra'nın Bekçileri-Sardaana Barabanova, Diana Khudaeva-Saka Cumhuriyeti (Yakutistan, Rusya)

Unkapanı - Bitmeyen Masal-Tayfun Belet-Türkiye

Yarın Dünün Gölgesinde-Kirsten Gainet-Kırım

Öğrenci Belgesel Film Yarışması

9:16-Selin Su Kılınçarslan-Türkiye

Aşılmayan Duvarlar-Tolga Oskar-Türkiye

Başımdaki Dünya-Yalçın Çiftçi-Türkiye

Çeşme-İlayda İşeri-Kırım

Gulab Gul -Semih Sağman-Afganistan

Köprü-Şayır Bakıtbekova-Kırgızistan

Bahorsiz Umr-Shokir Kuziboy ugli Kholikov-Özbekistan

Miras-Ayımkül Temirbek Kızı-Kırgızistan

One-Shot Life-Hassan Mokhtari-İran

Smirna'nın Çukuru-Begüm Aksoy-Türkiye

Son Fotoğraf-Mehmet Akif Güler-Türkiye

Sparks of Light-Burim Haliti-Kosova

Three Armies-Kadir Can Arabacı-Bosna Hersek

Topraktan Sürgüne-Savaş Yavuz-Türkiye

Ush Yshek-Nurlan Asqaruly Nauryzaliyev-Kazakistan

Yaşama Arzusu-Muhammet Ali-Kırgızistan


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner42