Öne Çıkanlar Alaşehir Belediyesi Maden Komisyonu Madenci Sofrasına Misafir Oldu Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem yılbaşında başlıyor Maliye Bakanı Açıkladı: Yeni Sisteme Geçiyoruz Artık Hepsi E-Devletten Yapılacak

KULA'DA STKLARDAN BAŞKAN AŞKIN’A TAM DESTEK
 Kula Diyanet Sen ve Memur Sen üyeleri Belediye Başkanı Selim Aşkın'a destek ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette konuşan Kula Diyanet Sen Başkanı Ali Osman Sönmez Öncelikle Selim Aşkın’ı Kula ilçe belediye başkan adayı olmasını tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Sönmez “Biz Diyanet-Sen ve Memur-Sen olarak Türkiye’nin son yıllarda demokrasi yolculuğunda çok önemli yerlere geldiğine inanıyoruz. Bu demokrasi adına, maddi ve manevi kazanımlar adına bu gelinen noktanın geriye gitmesinden endişeliyiz. Bu vesileyle siyasi ve ya ekonomik açıdan istikrarın korunması gerektiğine inanıyoruz. Bizler Türkiye’nin büyümesinde insanların maddi ve manevi alanda istikrarın kesinlikle bazı insanları son zamanlarda rahatsız ettiğine şahit olduk. Bunu en yakın zamanda, Mayıs’ın sonlarında Gezi parkı olaylarında yaşadık. İnsanların amacının ağaç veya yeşillik olmadığı bu ülkeyi istikrara getiren hükümete ve onun Başbakanlığa yönelik bir girişim olduğuna şahit olduk. Hamdolsun iktidarın dik ve sağlam duruşu, hükümetin üyelerinin birbirine güveni sayesinde, bu gizli darbe girişimi birinci etapta atlatıldı. Fakat iç ve dış mihraklar boş durmadılar. Yakın zamanda hepimizin de basından ve medyadan takip ettiğimiz gibi 17 Aralık adı “Yolsuzluk” konularak bu şekilde %50’nin oyunu almış bir iktidara Yolsuzluk adı altında, Biz bunun adına gizli darbe diyoruz. Böyle bir girişimde bulundular yine. İç ve dış mihraklar vasıtasıyla yani küresel operasyon tabiri olarak değerlendirirsek dünya üzerinde güçlü olan insanların, mihrakların bunu hem dışarıda hem içerdeki uzantılarıyla bu şekilde darbe yapma girişimi bu sefer yolsuzluk adı altında sunulmaya çalışıldı. Fakat yine hükümetin diklenemeden dik duruşu sayesinde, iktidarın bu yapılan operasyonu hemen anlayarak müdahale etmesi sonucu bunun da bertaraf edildiğine inanıyoruz. Biz Memur-Sen olarak her türlü rüşvete yolsuzluğa karşıyız. Neden? Çünkü bu bizim inancımıza ters. Rüşvet alanda veren de suçludur. Onun için yolsuzluğun yanında olmamız mümkün değildir zaten. Fakat adı yolsuzluk olan b çalışmaların hedefte iktidara ve o iktidarın başındaki Başbakan’a yönelik olduğunu anlıyoruz. Biz onun için buna karşı duruyoruz. Sendika olarak her türlü yetimin, yoksulun, milletin haklarının korunması gerektiğine inanıyoruz. Varsa böyle bir yolsuzluk sonuna kadar arkasından gidilmesi gerektiğini, yolsuzluğu yapanların ortaya çıkarılması gerektiğini inanıyoruz. Fakat bunun altında gizlenen olaylarında göz ardı edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Biz Diyanet-Sen ve Memur-Sen olarak bu yapılan haksızlıkların karşısında olduğumuzu ifade etmek için seçilmiş iktidarların, halkın oyuyla gelmiş insanların her ne suretle olursa olsun kesinlikle yine seçimle gitmesini istiyoruz." dedi.


Kula belediye başkanı Selim Aşkın ise “Bugün Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak gerçekleştirmiş olduğunuz bu ziyaret bizleri gerçekten gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Bundan dolayı başta Sayın Başkanımız, siz değerleri hocalarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Her iki grubunda görevleri görev anlayışları doğumdan önce başlıyor ölümden sonraya kadar devam ediyor. Belediyenin görev alanı doğum öncesinde başlar, nikahla başlar ölümden sonraki defin işlemlerinde Sela’yı sizler vererek görevimizi yerine getirmiş oluruz. Bu çerçevede gerçekten tabi toplumda kamu adına çalışanlara ciddi sorumluluklar ve yükler düşüyor. Bana göre de birinci öncelik her zaman sizlerde oluyor. Çünkü hayatın her yerinde, hayatın her anında siz varsınız her şeyinde mutlaka ki sizler varsınız. Tabii bu duruşunuz gerek bizler açısından gerek ekibimiz açısından gerekse hükümet açısından son derece önemli. Gerçekten tüm Türkiye’nin özellikle bu süreç içerisinde çok dikkatli olması gerekiyor. 76 Milyonun tamamının çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü sizlerin de ifade ettiği gibi çok sıkıntılı ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye çok zor, sıkıntılı dönemlerden geçmiştir. Darbeler görmüştür. Ama bizler bu ülkenin temel taşlarıyız bu ülkeyi çok seviyoruz. Demokrasinin yerleşmesi noktasında da hepimizin üzerine ciddi sorumluluklar ve yükler düşüyor. Bu zorlukların altından dimdik duruşumuz ile kalkabilirsek eminim ki bu ülke 2023 hedefine çok hızlı bir şekilde varacaktır. Dünyanın gelişmiş 10 ekonomisinden biri olması noktasında bir hedef koymuşuz. Milli gelirin 25-30 Bin Dolarlarda olduğu bir hedef koymuşuz. Ne istemişiz? Halkımızın mutluluğunu istemişiz. Refahını istemişiz. Eğitimde son noktaya gelmeyi arzulamışız. Sağlıkta dünyanın en kaliteli hizmetini vermesini arzu etmişiz. Dünyanın gelişmiş tüm teknolojilerini bu ülkede kullanmak istiyoruz. Ama bunları yaparken de tüm insanlarımızın sevgi, saygı, anlayış ve birlik şuuruyla hareket etmelerini arzu ediyorum. Bu destek son derece önemli bir destektir. Bundan dolayı başta Başkanımız ve siz değerli üyelerine gerçekten teşekkür ediyorum. Ama Kula’nın bütünlüğü noktasında size çok ciddi yükümlülük ve sorumluluk düşüyor. Kula için birliğin tam zamanı. Artık tek vücut, tek yürek olmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner42