Ülkelerin nasıl kırmızı çizgileri varsa, biz insanoğlu içinde kırmızı çizgiler ve tartışmaya mahal bırakmayan konular vardır. Ülke olarak son günlerde ekonomik sıkıntıları yaşarken, bir de ülkemizin Fırat'ın doğusuna düzenlediği barış pınarı harekatını yürütmesinin gururu ve onurunu yaşamaktayız. Gelin görün ki medyada olsun, siyasette olsun, tartışmalar öyle boyutlara ulaşıyor ki, ne yapmış olduğumuz opersyonun önemi kalıyor. Nede ülke içinde yaşadığımız zor süreçlerin önemi kalıyor.

Dün Habe Türk de yayınlanan canlı yayında iki esk Milletvekili birbirlerine o kadar ağza alınmayacak derecede hakaret ediyorlar ki, sanırsınız kıyamet kopacak. Sözde ikisi de devletini ve milletini çok sevdiğini iddia ediyorlar. Ülkemiz, zor bir süreçten geçiyor dedik. Karşımızda Dünya'nın en büyük devletleri var. Hem silah olarak hem ekonomik olarak. Bizi her türlü zora sokabilecek güçleri var. Çok zor şartlar altında bir savaş veren ordumuz ve onun arkasında milli bir yapımız var. Sosyal medya da atıp tutanlar, yaptığımız operasyonu basit görenler, bunu hükümete bağlayıp eleştirenler, çok yazık.

Görüş olarak hangi görüşten olursak olalım, şu an ordumuz ve onların kınalı kuzuları mehmetçiğimiz bir savaş veriyor. Onlar canlarını bizim için cephede hiçe sayarken, devletin yetkilileri de masa başında savaş veriyor. Malum, tarihte bir çok örneği var. Savaşarak kazandığımız bir çok yeri masa başında kaybettiğmiz yerler var. Eğer bu günlerde dahi, Türk Milleti olarak bir arada olamayacaksak ne zaman bir arada olacağız. Kınalı kuzularımız için duayı şimdi yapmayacaksak ne zaman yapacağız?

TEHTİDLER KAPİTALİST DÜŞÜNCENİN ESERİ

Sahada bizimle baş edemeyeceğini anlayan emperyal güçler, bizi ekonomimizle vurmakla tehtid ediyorlar. Neden? Kırılgan bir ekonomimiz var ve içimizde dolar seviciler var. Ülke nasıl karışırda dolar yükselir deyip avuçlarını ovalayanlar var. Bunu dış mihraklar da çok iyi biliyor. Ve bizi devamlı bununla sıkıştırıyorlar.

Yıllardır yaklaşık 50 bin kişinin katili olan pkk, ilk defa kendi evinde sıkıştırılıyor. Orada kuracağımız bir güvenli bölge, hem Suriye'liler için hem bizim için hayati önem taşıyor. Kendi evleri gibi gördükleri Suriye topraklarından artık kolayca gelip bizim karakollarımızı basamayacak ve operasyon yapamayacaklar. Buralara Suriye halkınında yerleştiğini düşünürsek, ileride burasının kalıcı olarak bizde kalacağı ve bir toprak kazanımı elde edeceğimiz aşikardır.

AKILLI, SOĞUKKANLI VE ÇELİK GİBİ İRADE LAZIM

Hem sahada hem masada savaşmak her ülkenin kaldırabileceği bir durum değil. Üstelik karşında dünya ülkeleri olunca ve de ekonomin tehtid edilince. Sinirlerine ve dışardan gelen tehtidlere karşı akıllı olacak, sahada savaşacak kadar cesur ve siyaseten ilkeli olacaksın ki, başarılı olasın. Ama biz bunları ülke olarak yapmaya çalışırken, medyadan çatlak sesler gelmeye başlayınca morallerimiz ister istemez bozuluyor.

Artık ülke olarak çok uzun zamandır ilk defa taarruz eden ve düşmanını kendi sahasında yok etmek için hareket eden bir ülke konumuna geçtik. PKK alçaklarını ilk defa bizim ordumuza saldırı yaptı diye vurmuyor, kendi inlerinde hem de başka ülke topraklarında vuruyoruz. Bu yapılan operasyonlar, yıllar önce yapılsaydı şimdi bu bölgede ülkemizin şanlı bayrağı dalgalanıyor olacaktı. Teröre bu kadar şehit vermeyecektik.

ARTIK KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Nasıl Amerika kıtaları aşıp, burnumuzun dibine kadar geliyor ve bizim ülkemizi karıştırıyorsa, bundan sonra bizde sahneye çıkıp oyunlarını bozmalıyız. Gerekirse Suriye topraklarının daha da içlerine girip, terörün kökünü kurutuncaya kadar ilerlemeliyiz. Dünya devletleri orta doğuda biz olmadan hiç bir hareketin yapılamayacağını anlayana kadar bu bölgede hakimiyetimizi sürdürmeliyiz.

Tüm bunlar yaşanırken, bir kez daha yazmak istiyorum. Ülke olarak savaştan yana kandan yana değiliz. Dost olana dostluğumuzu, düşman olmak isteyene yumruğumuzu vurmasını biliriz. Temennimiz bütün Dünya ülkelerinin ve insanlarının barış dolu, sevgi dolu bir dünya düzeninde yaşamasıdır. Ülkelerin barış içinde yaşabileceği ve insanlarına zulm etmediği bir dünya temenni ediyoruz.

Allah ordumuzu ve ülkemizi korusun

Saygılar

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner42